• Virtuvės mūza

Varškės spurgos

Po ilgų metų, praleistų svetur, galiu pasakyti, kad lietuviai tikrai turi unikalius produktus ir kuria išskirtinius receptus. Jau daug metų stalčiuje pradūlėjo šis receptas, nes tiesiog užsienietiška varškė visai netinka šiam receptui. Kiek bandžiau daryti, tiesiog netokia konsistencija ir skonis skiriasi. Bet su lietuviška varške šios spurgytės tiesiog pasakiškos ir tirpte ištirpo nuo stalo.


700 g - varškė 3 vnt. - kiaušiniai 7 šaukštai - miltai 1 a. š. - vanilinis cukrus 1 a.š. - kepimo milteliai 4 v. š. - cukrus aliejus virimui cukraus pudra papuošimui


Varškė, kiaušiniai, cukrus ir vanilinis cukrus sudedami į indą ir išmaišomi. Dedama persijoti miltai, sumaišyti su kepimo milteliais. Masė gerai išmaišoma. Miltų kiekį sunku nusakyti, nes gali būti skystesnė varškė, todėl jų gali prireikti ir daugiau.

Spurgų virimui renkamasi gilesnis indas. Tai gali būti gilesnė keptuvė arba puodukas. Aliejus gerai įkaitinamas. Suformuojamos spurgos ir atsargiai sudedamos į verdantį aliejų. Liepsna sumažinama ir paliekama palengva virti. Tokiu būdu spurgytės gerai išsipūčia ir nepridega. Verdama kol tampa švelniai rusvos spalvos.

Lėkštėje patiesiama servetėlė arba popierinis rankšluostis ir leidžiama spurgoms atvėsti.Pabarstomos su cukraus pudra ir patiekiamos skanauti.

Peržiūrų: 3Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Nepraleiskite naujienų

  • Facebook
  • Instagram

©2021 virtuvesmuza.      Sukurta Seo Gama