• Virtuvės mūza

Trapūs sausainukai su uogiene

Atnaujinta: sau 22


Vokiška virtuvė man patinka. Esu išbandžiusi ne vieną receptą. Žiemos laikotarpiu visada renkuosi kepti sausainukus. Kadangi ilgi vakarai, galima daugiau laiko ir virtuvėje praleisti. Be to savi sausainukai visada patinka vaikams. Ir prie jų dekoravimo prisideda daug rankyčių. Jau ne vieneri metai sausainukai Spitzbuben yra mano favoritai. Nors prie jų šiek tiek daugiau darbo, bet skonis atperka viską. Sausainukus galima pertepti bet kokiu mėgstamu džemu. Skanūs labai su slyvų, serbentų. Šį kartą pabandžiau su mėlynių džemu. Gavosi tikrai skaniai. Taigi receptukas:


200 g - sviestas 300 g - miltai 1 žiūpsnelis - druska 100 g - cukrus 2 a.š. - vanilinis cukrus 2 - kiaušiniai 200 g - mėgstamas džemas: slyvų, serbentų, mėlynių… cukraus pudra - pabarstymui


Šiems sausainukams reikia specialios formelės arba tiesiog galima iškočioti tešlą ir išspausti norimus motyvus su mažesne formele apskritimo viduryje. Vienam sausainiui visada reikia dviejų dalių: lygaus pagrindo ir viršaus su motyvu.

Sviestas turi būti kambario temperatūros ir supjaustytas mažais kubeliais. Jis dedamas su kiaušiniais į plakimo indą ir gerai išsukamas. Suberiamas cukrus, druska, vanilinis cukrus ir toliau plakama. Suberiami miltai ir minkoma tešla. Tešla dedama apie 30 min į šaldytuvą. Su atvėsusia tešla geriau dirbti. Kočiojimui naudomas specialus padas arba tiesiog kepimo popierius. Kuo mažiau miltų. Kepimo skarda išklojama kepimo popieriumi ir sausainukai kepami įkaitintoje orkaitėje. Svarbiausiai neperkepti. Orkaitėje su ventiliaturiumi užtenka kepti 180 laipsnių karštyje apie 8 minutes. Sausainukams leidžiame atšalti. Tada imame pilną sausainį ir užtepame nedaug džemo. Ant viršaus dedame dalį su motyvu. Sausainukus pabarstome su cukraus pudra. Tokie sausainukai gali sandarioje dėžutėje ir ilgesnį laiką išsilaikyti. Tam naudoju metalines dėžutes su metaliniais dangteliais. Ir po savaitės sausainukai būna tokie patys skanūs.

Skanaus!

Peržiūrų: 4Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Nepraleiskite naujienų

  • Facebook
  • Instagram

©2021 virtuvesmuza.      Sukurta Seo Gama