• Virtuvės mūza

Avižų - varškės duona

Kai baigiasi duona namuose ir į parduotuvę visiškai per pūgą nesinori eiti, prasideda eksperimentai namuose. Atradau avižinius miltus, bet dar nebuvau sugalvojusi, ką iš jų galima skanaus pasigaminti. Taip pat prisiminiau, jog ir varškė dar guli šaldytuve visų pamišta. Bet man reikia duonos! Ne gi iš šių komponentų gali kas gautis? Panaršiau po visagalį internetą ir atradau. Nesijuokit, bet receptas tikrai keistas. Juolab dar priklauso ir obuolys. Tai vis svarsčiau ar verta man čia produktus gadinti. Vis dėlto dauguma nusprendė, jog kepam tą keistą duoną. Užmaišiau tik pusę normos, jog nebūtų gaila išmesti... Bet gautas rezultatas STULBINANTIS!!! Kvapi, minkšta ir labai malonaus skonio duonelė. Kurios rytdienai taip ir nebeliko. Kurios nebijo naujovių ir nori paįvairinti savo receptus, tikrai verta pabandyti.

Taigi receptukas: Maždaug nedidelės keksinės formelei. Kas nori daugiau, reiktų produktus padvigubinti.


180 g - varškė 125 g - smulkūs avižiniai dribsniai 125 g - avižiniai miltai 1 a. š. - druska 2 vnt. - kiaušiniai 1 pakelis - kepimo milteliai 1 vnt. - nedidelis obuolys sviestas formai patepti


Varškė su kiaušiniais išplakama. Suberiama druska, avižiniai dribsniai bei avižiniai miltai, kepimo milteliai. Obuolys nulupamas ir sutarkuojamas per smulkią tarką. Viskas gerai išmaišoma. Kepimo forma ištepama sviestu ir sudedama tešla.

Orkaitė įkaitinama iki 180° laipsnių ir duona kepama 30 minučių.


P.S. Jei kepsite didesnę duoną, kepimo laikas prailgs iki 40-45 min.

Skanaukite ir įvertinkite.


Peržiūrų: 2Komentarų: 0

Nepraleiskite naujienų

  • Facebook
  • Instagram

©2021 virtuvesmuza.      Sukurta Seo Gama